Spływ kajakowy rzeką Brdą  najciekawszy i najbardziej urozmaicony szlak kajakowy w Polsce. Większość trasy znajduje się w otulinie Parku Narodowego "Bory Tucholskie" oraz na terenie Zaborskiego i Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Piękno i różnorodność znajdujących się tu rezerwatów przyrody zachwyci każdego... Niezwykła malowniczość, rozległe lasy, piękne jeziora, urozmaicony bieg rzeki i pierwotna przyroda to największe zalety tego szlaku, uznawanego już od lat międzywojennych za jeden z najatrakcyjniejszych szlaków kajakowych Europy. Rzeka mimo odcinków o szybszym nurcie jest szlakiem łatwym i nieuciążliwym, który śmiało można polecić również początkującym kajakarzom nawet tym zupełnie „zielonym”, którzy chcieliby wybrać się na swój pierwszy spływ.
Wędkowanie  Szczytno Wielkie to przepiękne jezioro rynnowe (o ogólnej powierzchni 615,77 ha) o niespotykanie czystej wodzie. Zasobność w różne gatunki ryb (węgorz, szczupak, płoć, okoń i leszcz to gatunki dominujące) jest szansą wędkarskiego spełnienia. Wędkarze-przyrodnicy często penetrują nieco oddalone, ale niemniej urocze, dzikie jeszcze akweny, m.in. odcinek Górnej Brdy i jej dopływy Ruda i Modra. Ich górski charakter sprzyja bytowaniu okazałego pstrąga potokowego.
Piesze i rowerowe wędrówki  należą do niezapomnianych atrakcji Koprzywnicy i jej okolic. Rozległe obszary leśne, teren wyzbyty prawie wszystkiego, co rozbrzmiewa zgiełkiem współczesnego świata, sprzyja wędrówkom i podziwianiu wspaniałych krajobrazów, piękna i bogactwa przyrody. W najbliższej okolicy:

Kąpiel w jeziorze  zejście do wody z pomostu, woda bardzo czysta, zachęcam do korzystania z uroków kąpieli.
Grzybobranie  gwarantuję udane zbiory, możliwość wysuszenia grzybów w suszarni.

Strona główna Atrakcje Oferta i cennik Koprzywnica Okolica Galeria zdjęć Księga gości Kontakt Linki
Projekt i wykonanie haiku.com.pl